Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 kwietnia 2021
81. rocznica mordu katyńskiego
Pod Pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego uczczono Pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd złożyli parlamentarzyści, władze samorządowe, kombatanci oraz delegacje jednostek i instytucji Wojska Polskiego.

Obchodzimy 81. rocznicę mordu. Uczestnicy wydarzenia w warunkach ograniczonych przez pandemię spotkali się pod Pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego. Modlitwę za pomordowanych zmówił ksiądz kapelan kpt. Dariusz Kamiński.

Wymordowano blisko 22 tysięcy obywateli polskich - oficerów Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej, Policji Województwa Śląskiego, Straży Granicznej i Straży Więziennej z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku oraz więźniów trzymanych w licznych więzieniach NKWD od Tarnopola, Stanisławowa, Lwowa, Drohobycza aż po Grodno, Wilejkę, Berezwecz i Mińsk. Zbrodnia Katyńska pozbawiła nasz naród społecznej i intelektualnej elity. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń polskiej historii.

Biorący udział w uroczystości kombatanci podkreślali symbolikę tych obchodów i ślad, który na zawsze pozostanie w ich i naszej pamięci.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP