Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 września 2019
Przysięga Wojskowa
W sobotę 7 września 2019 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa studentów uczestniczących w programie edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej.

 Zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar Centrum dostąpiło blisko 80 żołnierzy, a przyjął ją komendant CSSP ppłk Józef TREJDER. Wśród znakomitych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele jednostek wojskowych Garnizonu Koszalin, przedstawiciele służb mundurowych, Policji Państwowej, Straży Pożarnej, kombatanci i weterani służby. 


Niech wielka siła, jaką jest patriotyzm w sercu każdego z nas, rodzi piękne owoce w postaci zobowiązania do szlachetnego życia – tak jak u waszych poprzedników z lat II Rzeczypospolitej - w swoim przemówieniu do składających przysięgę zwrócił się ppłk Józef TREJDER.


Dopełnieniem wydarzenia było uhonorowanie Rodziców wyróżniających się w szkoleniu Legionistów, wręczenie aktów mianowań na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom CSSP i koncert koszalińskiej Orkiestry Wojskowej, pokaz wyszkolenia żołnierzy CSSP oraz defilada pododdziałów biorących udział w przysiędze.


Po ceremonii nastąpiła długo wyczekiwana chwila, żołnierze spotkali się z bliskimi i udali się na krótki urlop. Po powrocie czekają ich kolejne wyzwania związane z dalszym szkoleniem.


Zdjęcia: Tomasz Zatorski

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP