czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 października 2019
MISTRZ POLSKI Z CENTRUM SZKOLENIA SIŁ POWIETRZNYCH
MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W KICKBOXINGU

Z dumą informujemy, iż w niedzielę 29 września nasz reprezentant Bartosz Tomaszewski brał udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu, zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych (kick-light / Senior [m] / -94kg). Stoczył dwa pojedynki, które wygrał na punkty a ponadto zwyciężył w trzeciej walce finałowej z Maciejem Garbaczewskim, tegorocznym mistrzem Polski PZKB, drugim zawodnikiem Pucharu Świata w Rimini 2019 w kat. 89 kg. Podczas zawodów zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 18 Dywizją Zmechanizowaną im. gen. broni Tadeusza Buka z siedzibą w Siedlcach a Polskim Związkiem Kickboxingu. Celem porozumienia jest między innymi propagowanie wśród żołnierzy rozwoju fizycznego, integracja środowiska wojskowego oraz kształtowanie nawyków radzenia sobie ze stresem. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało 200 zawodników i zawodniczek z 71 klubów (organizacji), którzy rywalizowali w formułach kick light, K-1 Rules i pointfighting. Startowali zarówno seniorzy, jak i weterani. Najliczniejsze swoje drużyny wystawiły: policja - 28 kickboxerów i wojsko - 23 kickboxerów. Pomiędzy tymi ekipami rozegrała się walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Zwyciężyli policjanci, przed żołnierzami, a na trzeciej lokacie Służba Ochrony Państwa. Gratulujemy zwyciestwa. Cieszymy się z każdego medalu naszych zawodników reprezentujacych Wojsko Polskie i Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.