Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 marca 2020
EGZAMINY DO SZKOŁY PODOFICERSKIEJ SIŁ POWIETRZNYCH
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W drodze do korpusu podoficerów.

W dniach 02 - 06 marca 2020r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie przeprowadzony został dodatkowy egzamin wstępny na "kurs doskonalący dla szeregowych zawodowych posiadających zgodę na przystąpienie do egzaminu na podoficera".

Już w niedzielę 1. marca szeregowi reprezentujący Siły Powietrzne, Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną, Wojska Specjalne, Inspektorat Wsparcia oraz Dowództwo Garnizonu Warszawa zameldowali się w Koszalinie. Intelektualne i fizyczne zmagania wyłoniły kandydatów do kursu zakończonego egzaminem na pierwszy stopień podoficerski.

Egzaminy składały się z trzech etapów:

I   - egzamin z wychowania fizycznego - sprawdzający siłę, szybkość i wytrzymałość

II  - testy i sprawdziany, polegające na weryfikacji praktycznych umiejętności ze szkolenia ogniowego, taktycznego, regulaminów i             musztry oraz rozwiązaniu testów obejmujących wiedzę ogólną i fachową

III - rozmowa kwalifikacyjna.

"Egzaminy to zmagania dla ambitnych, równych sobie żołnierzy. To rywalizacja z własnymi słabościami, zmęczeniem i przeciwnościami. Podoficerami nie mogą być żołnierze z przypadku. przepustką do udziału w kursie jest wiedza, doświadczenie, ciężki trening oraz determinacja i żołnierskie szczęście  -  podsumował st. chor. sztab. Wojciech Dończyk - starszy podoficer Komendy Centrum. 

Tekst: J. Baczewski

Foto: T. Zatorski

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP