Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 lipca 2021
Legioniści pod broń!
Niemal 100 legionistów otrzymało broń - podstawowy atrybut żołnierza. Akt wręczenia broni, obok złożenia przysięgi wojskowej jest ogromnym zaszczytem i symbolem gotowości do obrony Ojczyzny oraz godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Umiejętność sprawnego posługiwania się bronią jest powinnością każdego żołnierza. Umiejętność ta nie może obyć się bez świadomości celu, w jakim ta broń może być użyta. Dokonując symbolicznego aktu wręczenia broni pułkownik Trejder przypomniał, że posiadanie broni to wielka odpowiedzialność i dowód zaufania, jakim żołnierzy obdarza społeczeństwo. Dzisiejsza zbiórka była również okazją do wręczenia odznak tytułu honorowego „Wzorowy Kadet”, które za wysokie wyniki szkoleniowe oraz bardzo dobre wykonywanie zadań służbowych otrzymali słuchacze Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych.

Dla legionistów był to szczególny moment na długo zapadający w pamięci, tym bardziej, że pierwsze dni w wojsku są jednym z najtrudniejszych okresów. To czas, kiedy dla żołnierza wszystko jest nowe, wszystkiego trzeba się nauczyć i kiedy poznaje zupełnie nową rzeczywistość.

Komendant Centrum przedstawił legionistom zadania, cele i wymagania, jakie będą spełniać służąc i ucząc się w koszalińskim Centrum Szkolenia. Zwieńczeniem szkolenia będzie złożenie przysięgi wojskowej. Uroczystość zaplanowana jest na 24 lipca i będzie połączona ze świętem Centrum.

 

 

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP