Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2021
Żołnierze CSSP pobiegli „Tropem Wilczym”
Żołnierze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w czołówce koszalińskiego biegu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Startując w mundurach oddali hołd i cześć wszystkim prawym Niezłomnym, szanując pamięć o ludziach i wydarzeniach z lat 1944-1963.

W samo południe 15 sierpnia na stadionie Bałtyku w Koszalinie nastąpił start do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. 

Pierwotnie biegi są organizowane w marcu, jednak z powodu obostrzeń sanitarnych organizatorzy zdecydowali się przenieść tegoroczną edycję na późniejszy termin.

W biegu uczestniczyli żołnierze zawodowi naszego Centrum. Pobiegli w mundurach polowych wzbudzając aplauz mieszkańców oraz zainteresowanie biegaczy standardowo przygotowanych do startu.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP