Centrum Szkolenia Sił Powietrznych


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
O bibliotece

Prawie 70 lat temu, bo 15 października 1953r. pod pozycją nr 1 została zapisana w księdze inwentarzowej pierwsza książka. Było to „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, wydane przez wydawnictwo „Czytelnik” w 1948r. Przez te wszystkie lata zmieniała się nazwa biblioteki i jej lokalizacja, ale książka pełniła i pełni ważną rolę wśród jej czytelników. Skorzystało z niej wiele osób wypożyczających lub korzystających na miejscu w czytelni.

Obecnie w bibliotece jest ponad 18600 woluminów. Przeważa literatura piękna, która stanowi około 70% całego księgozbioru, następne w kolejności to historia i wojskowość. W naszej bibliotece znajdujemy też książki z filozofii, psychologii, religii, historii sztuki, historii literatury i geografii.

Ogromnym naszym plusem jest wolny dostęp do półek. Są czytelnicy, którzy przychodzą po konkretną książkę, ale są tzw. "szperacze" lubiący sami sobie wybrać coś do czytania. W ten sposób wiele książek, które wydawałoby się, że nie są już czytane, ożywają na nowo. Świat pędzi do przodu, zmieniają się nośniki treści, mamy wiele codziennych zajęć, ale każdy z nas, jeśli tylko chce, znajdzie trochę wolnego czasu na oderwanie się od rzeczywistości i przeczytanie czegoś interesującego.

 

Książki w naszej bibliotece czekają na swoich czytelników, naprawdę warto z tego skorzystać.

 

Zapraszamy!

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
Wojska Polskiego 66
75-903 Koszalin
tel. 261456218
fax. 261457730
cssp.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP